با توجه به مقاومت ، استحکام و شکل پذیری زیاد بتن ، استفاده از آنرا در زمان فعلی باستقبال روزافزونی مواجه نموده است . بر اساس محاسبات علمی عمر مفید یک سازه بتنی چیزی حدود ٥٠٠ سال در نظر گرفته شده که معمولأ در مدت نیمی از آن مقاومت بتن پیوسته افزایش می یابد اما در سطح اکثر کف های بتنی موجود مشاهده می شود که بعد از چند سال قدمت از کیفیت خوبی برخوردار نیست و دچار خوردگی ، ترک و از خرابی در نقاط مختلف آنها شده است که علت اصلی موارد فوق نفوذپذیری بتن ساخته شده از شن و ماسه متخلخل و سیمان و آب است که طبعأ بخاطر تخلخل شن و ماسه نفوذ ناپذیر نبوده و انواع گازها ، املاح و اسیدها از طریق هوا یا آب و یا خاک به درون آن رخنه کرده و افزایش حجم داخل بتن باعث خرابی پیکره بتن در نقاط مختلف می شود . علاوه بر این ضعف ساختاری اشکالات طراحی و اجراء غیر اصولی بتن کفسازی سبب پیدایی مشکالات در دوره بهرداری از پروژه و عدم سروس دهی مناسب سیستم کفسازی میگردد .

در این راستا متخصصان گروه مهندسی کارن در جهت ترمیم نقاط ضعف بتن های اجرا شده قدیم و جدید به نتایج قابل توجهی دست یافتند که امروزه در اکثر سیستمهای کفسازی بطور گسترده بکار گرفته میشود و روز بروز استفاده از آنها گسترش بیشتری میگیرد .هدف از انجام این عملیات بستن ترکها از نفوذ خورنده در حال پیشرفت و جلوگیری از خرابی سیستمهای کفسازی بتنی و تثبیت  و تقویت کفسازی میباشد .

کاربردبتن سخت ملاتی درکارگاه ها و سطوح صنعتی  که در معرض تنش ها و فشارهای سنگین هستند و همچنین در کف های صنعتی به منظور بهبود سختی سطح و مقاومت در مقابل سایش کف هایی است که تحت تنش مستقیم قراردارد منجمله :
کارخـانجات صنعتی
سالنهای تولید و انبار
صنایع غذائی و داروئی
صنایع دارو سازی
صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
صنایع سنگین
نیروگاهها
کشتارگاهها و سردخانه ها
چاپخانه ها
محوطه سازی و پارکینگهای طبقاتی و غیره.

خصوصیات

مصالح کف سازی سخت صنعتی ( سیستم ملاتی ) یک پوشش پایه سیمانی آماده برای مصرف از ترکیب کانیهای سخت معدنی و سرباره های صنعتی با دانه بندی های 0/1 تا 5 میلیمتر طبق استاندارد DIN 1100می باشد که در یک لایه برای حالت ها و موارد با فشار و تنش سنگین طبق استاندارد DIN 18560 و طبق کلاس نیرو و استحکام ZE65 A/F به صورت یکپارچه و همزمان با بتن کف بعنوان پوشش نهایی بکار می رود.

مزایا:

مقاوم در برابر نفوذ بنزین، انواع روغن و حلال ها
ضریب مقاومت بالا و عدم تولید گرد و خاک ناشی از فرسودگی بتن کف (Anti Dust)
ضد آب، مناسب برای فضاها و سالن های مرطوب
دارای مقاومت سایشی بالا در برابر ترافیک سنگین
ضد لغزش و غیر قابل سرخورندگی (Non Slip)
مقاومت بالا در برابر مواد نفتی و شیمیایی ( بنزین و روغن و … )
مقاوم در برابر سیکلهای یخزدگی و انجماد
غیر قابل شارژ الکترواستاتیکی
دوستدار محیط زیست و غیر سمی و غیر مضر برای سلامتی است ،(مطابق استاندارد Din 4226)
چگالی سطحی بسیار بالا و تحمل انواع فشارهای استاتیکی و دینامیکی
زیبایی وتنوع رنگی (Decorative)
کیفیت یکنواخت بواسطه تولید در کارخانه و کنترل پیوسته

اطلاعات فنی

مقاومت کششی بعد از 28 روز
10 Mpa

مقاومت فشاری بعد از 28 روز
80 Mpa

ساییدگی
8 cm3/cm2

کیلوگرم مصرف مواد در هر مترمربع به ازای یک میلیمتر ضخامت
2.4

قطر گرانوله
0-5 mm

سختی در اشل موهر(Mohs)
8.5

میزان مصرف
به ازای هر مترمربع تقریباً 2.4 کیلوگرم به ازای هر میلیمتر ضخامت لایه مصرف می شود. توصیه می شود تعیین دقیقترین میزان مصرف با توجه به نوع کاربری توسط کارشناسان شرکت کارن مشخص گردد.

نحوه مصرف
بر روی بستر بتن تازه (Fresh On Fresh)

بتن با رده مقاومتی حداقل C-25 به طور یکنواخت بر روی سطح پخش شود ( با حدود تولرانس تعیین شده طبق استاندارد DIN 18202 ) به نحوی که بتوان روی آن راه رفت ، محصول را در میکسر با آب مخلوط کرده تا حالت پلاستیسیته پایدار به دست آید و سپس بر روی سطح بتن تازه اجراء میگردد ، پس از شمشه کشی ، پرداخت توسط سینی و ماله مکانیکی و در چندین مرحله صورت میگیرد.

تهیه ملات :

ملات آماده مصرف پس از اختلاط با آب قابل استفاده میباشد.